Nivo Slider (7.x-1.11) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Seguente

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Theme
it: Tema

en: Options
it: Opzioni

en: Published
it: Pubblicato

en: Prev
it: Precedente

en: General
it: Generale

en: Configuration
it: Configurazione

en: Navigation
it: Navigazione

en: Not installed
it: Non installato

en: Rows
it: Righe

en: Random
it: Casuale

en: Transition
it: Transizione

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Installed
it: Installato

en: Usage
it: Utilizzo

en: Columns
it: Colonne

en: Effect
it: Effetto

en: Light
it: Chiaro

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Dark
it: Scuro

en: Slides
it: Slide
