Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Development
it: Sviluppo

en: Language
it: Lingua

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Format
it: Formato

en: Teaser
it: Anteprima

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Upload
it: Carica

en: Picture
it: Ritratto

en: Files
it: File

en: User ID
it: ID utente

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Signature
it: Firma

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: Users
it: Utenti

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: Path alias
it: Alias di percorso

en: Review
it: Revisione

en: Timezone
it: Fuso orario

en: 1 user | @count users
it[0]: 1 utente
it[1]: @count utenti

en: Data
it: Dati

en: Default theme
it: Tema predefinito

en: Default role
it: Ruolo predefinito

en: Migration
it: Migrazione

en: Created timestamp
it: Data e ora creazione

en: Last access timestamp
it: Data ultimo accesso

en: Last login timestamp
it: Data ultima autenticazione

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
it: La tua configurazione di PHP supporta un solo tipo di database, quindi il tipo di database è stato selezionato automaticamente.

en: @driver_name settings
it: impostazioni @driver_name

en: Language (fr, en, ...)
it: Lingua (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
it: Data e ora modifica

en: Revision Log message
it: Messaggio di log per la revisione

en: Registered timestamp
it: Data e ora registrazione

en: Signature format
it: Formato della firma
