Charts (7.x-2.0-rc1) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Type
it: Tipo

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Top
it: In cima

en: View
it: Visualizza

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: Display
it: Visualizzazione

en: Page
it: Pagina

en: Bottom
it: In fondo

en: Field name
it: Nome del campo

en: Average
it: Media

en: Nodes
it: Nodi

en: Maximum
it: Massimo

en: Line
it: Riga

en: Desc
it: Disc

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Color
it: Colore

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Charts
it: Grafici

en: Apply
it: Applica

en: Minimum
it: Minimo

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Column
it: Colonna

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: You need at least one field before you can configure your table settings
it: È necessario almeno un campo prima di poter configurare le impostazioni della tabella

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale
